Mūsų organizmo kova prieš gripą ir peršalimą

Organizmas – nuostabus mechanizmas – jis natūraliai kovoja su virusais, dėl kurių susergama peršalimo ligomis ir gripu. Sužinokite, kaip ir ką reikia daryti, kad jam padėtumėte.
Mūsų organizmo kova prieš gripą ir peršalimą

Ar gripas ir peršalimas mus aplenks?
Gripas ir peršalimas priskiriami kvėpavimo takų ligų grupei, kurias sukelia virusai. Yra apie 200 virusų1,2, galinčių sukelti peršalimą ir trys tipai (A, B, C) virusų sukeliančių gripą. Persirgusio gripu ar peršalimu žmogaus organizmas geba atpažinti peršalimo ir gripo virusus bei juos naikinti, tačiau visi minėti ligų sukėlėjai turi ypatingą savybę keistis. Todėl kartą persirgę gripu ar peršalimu, negalime būti tikri, kad ilgą laiką liga mūsų neužklups. Suaugę kvėpavimo takų ligomis serga iki trijų kartų1, vaikai gali sirgti iki devynių kartų per metus3.

Pažinkime ligą
Kai virusas nepastebimai patenka į mūsų organizmą, po kelerių valandų ar poros dienų staiga susergame gripu arba peršalimu. Peršalimas ir gripas visada atsiranda netikėtai ir pasireiškia bent vienu iš šių požymių: sloga, kosuliu, gerklės skausmu, nemaloniu pojūčiu kvėpuojant. Gripui būdingas dar bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, bendras silpnumas, raumenų skausmas, galvos skausmas. Dėl skirtingų ligos požymių derinių, kiekvieną kartą jaučiamės skirtingai.

Ar bijoti karščiavimo?
Karščiavimas yra apsauginė organizmo reakcija, kurios pagalba yra naikinami virusai4. Todėl peršalimo ar gripo metu atsiradusio karščiavimo nereikėtų bijoti, tačiau didelę temperatūrą reikia mažinti.

Kodėl kiekvienas sergame skirtingai?
Kokiais požymiais pasireikš liga priklauso ne tik nuo sukėlėjo, bet ir nuo kiekvieno žmogaus imuninės sistemos. Užsigrūdinę ir iki susergant buvę sveiki asmenys, serga lengviau bei trumpiau. Vaikai, vyresnio amžiaus žmonės ir sergantys lėtinėmis ligomis gali sirgti ilgiau bei sudėtingiau. Tačiau atsiradusius ligos simptomus palengvinti galima kiekvienam, vartojant tam skirtus medikamentus.

Kaip palengvinti ligos sukeltus simptomus?
Kadangi gripas ir peršalimas pasireškia ne vienu simptomu, dažniausiai prireikia ir kelių skirtingų medikamentų. Patogu vartoti tokį preparatą, kuris veikia iškarto visus ligos požymius. WICK gaminiai yra sukurti gripo ir peršalimo ligų gydymui. Tik Jums tinkamą WICK gaminį, veikiantį visus gripo arba peršalimo simptomus, rekomenduos vaistininkas arba gydytojas. Nepamirškite perskaityti pakuotės lapelio ir naudokite gaminį kaip nurodyta.


LITERATŪRA

1. Turner, R. B. The common cold. In: Mandell, G. L., Bennett, J. E., Dolin, R., eds. Principles and Practice of Infectious Diseases. 7th ed. Philadelphia, PA: Elsevier Churchill Livingstone; 2009:53.

2. Eccles, R. Understanding the symptoms of the common cold and influenza. Lancet Infect Dis. 2005;5(11):718-725.

3. Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Publication „Rhinitis vs Sinusitis in Children“ 2009. Žiūrėta: http://www.cdc.gov/getsmart/campaign-materials/info-sheets/child-rhin-vs-sinus.html.

4. U.S. Department of Health and Human Services. National Institutes of Health. National Institute of Allergy and Infectious Diseases. NIAID Science Education. Understanding Microbes in Sickness and in Health. NIH Publication. 09-4914. 2009.


Dr. Rima Piličiauskienė
Vilniaus universiteto Vidaus ligų,
šeimos medicinos ir onkologijos klinika Karoliniškių poliklinika

{Wick} TriFlunex

Wick TriFlunex

{Wick} Dioppex

Wick Dioppex

{Wick} Sinex

Wick Sinex

{Wick} Sinomist

Wick Sinomist

{Wick} ExPexin

Wick ExPexin
Nereceptiniai vaistiniai preparatai.
Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.
Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.